Kilpailukalenteri

OMA KILPAILUKALENTERIMME 2019-2020

 

Ilmoittaudu kilpailuihin tästä

 

 

 pvm. viim.ilm.ilmoittautuneetKilpailun kotisivut

SYKSY
2020

  Ilmoittauduttava
viimestään
klo 19.00!
  
SYYSKUU     
Oulu Skate 2020
IC-kilpailu
18.-20.9.Oulu,
OLK
23.8.

VAHVISTETTU:
Junior A: Inka
Senior A: Ann-Marie

                                      Colin

http://www.oulunluistelukerho.fi/fi/ic_oulu_skate_2020/
      
Jackson Haines Memorial Cup26.-27.9Kokkola,
KK
2.9.VAHVISTETTU:
Juniorit: Sini
https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-memorial-cup-2020/kilpailukutsu/
      
LOKAKUU     
SM-seniorit ja
-juniorit
3.-4.10.Pori,
PoriTa
14.9.VAHVISTETTU:
SM-seniori:
Ann-Marie
https://www.porita.net/kilpailut/sm-valintakilpailu-pori-2020/
      
Kutsukilpailu,
tähtisarjat
18.10.SaTu,
Savonlinna
27.9.

VAHVISTETTU:
SilmutB: Miisa
Aluejuniorit:Lumi,
Jasmin
Aluedebytantit: Isla
Taitajat: Ella
 

http://www.savonlinnantaitoluistelijat.fi/?page_id=864
      
Kutsukilpailu,
tähtisarjat
24.10TaiKa,
Kajaani
5.10.

VAHVISTETTU: 
SilmutB: Miisa
Aluesilmut: Fanny, Sara
Aluenoviisit: Maia

https://taika.sporttisaitti.com/kilpailutoiminta/
      
Seniorit ja juniorit31.-10.
1.11.
Hamina,
HaTaL
9.10.

VAHVISTETTU:
Seniorit: Inka
Juniorit: Sini

https://hatal.sporttisaitti.com/kilpailut-ja-tapahtumat/kilpailut/kausi-2020-2021/hatalin-jarjestamat-kilpailut/senioreiden-junioreiden-ja-novii/
      
MARRASKUU     
Kutsukilpailu7.11.KeuPaHT,
Keuruu
24.10.

VAHVISTETTU:
Silmut B: Miisa
Aluesilmut: Tilda, Fanny, Sara
Aluedebsit: Isla
Aluenoviisit: Maia
Aluejuniorit:Jasmin,
Lumi

https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/kutsukilpailut-7-11-2020/
      
SM-seniorit,
-juniorit
14.-15.11. Espoo,
EsJt
28.10.VAHVISTETTU:
SM-seniorit:
Ann-Marie
https://espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpailut/yl-jt-sm-sen-jun-ja-jt-sm-nov-2-/
      
      
Kutsukilpailu21.11.IiTa,
Iisalmi
7.11.

VAHVISTETTU:
Silmut B:Miisa
Aluejuniorit:Lumi Aluenoviisit: Maia
Aluedebsit:Isla Aluesilmut: Sara, Fanny, Tilda
Taitajat:Ella 

https://www.iisalmentaitoluistelijat.fi/tahtisarjojen-kutsukilpailu-iisalmi-21-11-2020/
      
Kutsukilpailu ISU22.11.KooKoo,
Kouvola
6.11.

VAHVISTETTU:
Seniorit: Inka
Juniorit: Sini
Noviisit: Wenla, Wilma

https://www.kookoojaataiturit.fi/kilpailut/kausi-2020-2021/yl-isu-kutsukilpailut-22-11-2020/
      
JOULUKUU     
Kutsukilpailu6.12.JyTLS,
Jyväskylä
14.11.Kisat peruttu!https://www.jytls.fi/tahtikilpailu/
      
SM 2021
SM-seniorit ja
-juniorit
18.-20.12.Joensuu,
JoKa
1.12.Kisat peruttu! 
      
      

Kevät 2021!

     
HELMIKUU     
Tähtisarjojen virtuaalikisat20.2.Keuruu,
Keupa HT
9.2. klo 18 
mennessä
VAHVISTETTU:
Aluejuniorit: Lumi
https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/virtuaalikutsukilpailut-20-2-202/
      

Helmipiruetit
ISU-sarjat,
tähtisarjojen finaalit

27.-28.2.Joensuu,
JoKa
12.2.

VAHVISTETTU:
Helmipiruetit
Juniorit: Sini
Noviisit: Aino
Aluefinaalit
Aluejuniorit: Lumi,
Jasmin
Aluesilmut: Fanny,
Tilda

https://www.katajataitoluistelu.fi/helmipiruetit2021/
      
ISU-sarjojen 
aluemestaruudet
13.3.Hamina,
HaTal
27.2.VAHVISTETTU:
Juniorit: Sini
Noviisit: Wenla, Wilma
https://hatal.sporttisaitti.com/kilpailut-ja-tapahtumat/kilpailut/kausi-2020-2021/hatalin-jarjestamat-kilpailut/isu-sarjojen-aluemestaruus-13-3/
      
SM-senioreiden 
virtuaalikilpailu
kevät 2021  VAHVISTETTU:
Ann-Marie
 
      
Tähtisarjojen 
virtuaalikisat
17.-18.4.ML,
Mikkeli
31.3.
klo 16

VAHVISTETTU:
Aluejuniorit: Lumi, Jasmin

https://www.mikkelinluistelijat.fi/kilpailut/seuran-jarjestamat-kilpailut/tahtisarjojen-virtuaalikilpailut-17/

 

Itäisen alueen nettisivut

 

https://stllitainenalue.sporttisaitti.com/