Kilpailukalenteri

OMA KILPAILUKALENTERIMME 2019-2020

 

Ilmoittaudu kilpailuihin tästä

 

 
 
 pvm. viim.ilm.ilmoittautuneetvalmentaja kilpailun kotisivut ja tulokset
 SYYSKUU        
 Kutsukilpailu,
SM-juniorit,-noviisit, juniorit
 31.8.-1.9.Koovee,
Tampere
30.7.VAHVISTETTU:
Juniorit:Inka SM-juniorit: Ann-Marie
 
Colin 

http://taitoluistelu.koovee.fi/pages/kilpailut/kooveen-jaerjestaemaet-kilpailut/kutsukilpailu-31.8.-1.9.2019.php
 

Tulokset:
http://taitoluistelu.koovee.fi/pages/kilpailut/kooveen-jaerjestaemaet-kilpailut/kutsukilpailu-31.8.-1.9.2019.php

          
 Helsinki Trophy 2019,
IC-kilpailu
 6.-8.9.HL,
Helsinki
8.8.VAHVISTETTU:
Cubs: Riina
  

http://helsinkitrophy.fi/


Tulokset:
http://helsinkitrophy.fi/info/skating-orders-schedule-results-2/

          
 Oulu Skate 2019,
IC-kilpailu
 21.-22.9.OLK,
Oulu
28.8.

VAHVISTETTU:
Junior B: Inka
Junior A: Siiri, Ann-Marie
Cubs: Tilda,  
Miisa, Riina
Springs C:Isla

Colin http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/kilpaileminen/yl_kilpailut/oulu_skate_2019/
          
 Jackson Haines Memorial Cup 27.-29.9.KK,
Kokkola
8.9.ILMOITETTU:
Aluejuniorit: Jasmin Aluenoviisit: Lumi Minit: Riina
  https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-memorial-cup-2019/kilpailukutsu/
          
 

SM-seniorit ja -juniorit
1. vk.

 28.-29.9.TTK,
Vantaa
10.9.ILMOITETTU:
Ann-Marie, Siiri
Colin https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/yl-sm-senioreiden-ja-junioreiden-1/
          
 LOKAKUU        
 SM-noviisien 1. lk 19.-20.10.SaTu,
Savonlinna
     
          
 MARRASKUU        
 Minikarnevaalit  2.11. (?)KuTa,
Kuopio
     
          
 

SM-seniorit ja -juniorit
2. vk

 9.-10.11.JoKa,
Joensuu
     
          
 Juniorit 1. lk,
Noviisen kutsukilpailu
 16.-17.11.HeiTa,
Heinola
     
          
 Santa Claus 2019,
IC-kilpailu
 23.-24.11.Varala,
Tampere
    https://www.varalatiimi.fi/kilpailut/santa-claus-2019/
          
 JOULUKUU        
 SM-noviisit 2. lk 30.11.-1.12.KuLS,
Kuopio
     
          
 SM 2020
SM-seniorit ja -juniorit
 14.-15.12.HSK,
Vantaa
     
          
 

KEVÄT 2020

        
 TAMMIKUU        
 Juniorit 2. lk.,
Noviisien kutsukilpailu
 11.-12.1.KKJT,
Kouvola
     
          
 HELMIKUU        
 Silver Skate 1.-2.2.KuTa,
Kuopio
     
          
 MAALISKUU        
          
          
          

Itäisen alueen nettisivut

 

https://stllitainenalue.sporttisaitti.com/