Kilpailukalenteri

OMA KILPAILUKALENTERIMME 2019-2020

 

Ilmoittaudu kilpailuihin tästä

 

 
 
 pvm. viim.ilm.ilmoittautuneetvalmentaja  kilpailun kotisivut ja tulokset
 SYYSKUU         
 Kutsukilpailu,
SM-juniorit,-noviisit, juniorit
 31.8.-1.9.Koovee,
Tampere
30.7.VAHVISTETTU:
Juniorit:Inka SM-juniorit: Ann-Marie
 
Colin  

http://taitoluistelu.koovee.fi/pages/kilpailut/kooveen-jaerjestaemaet-kilpailut/kutsukilpailu-31.8.-1.9.2019.php
 

Tulokset:
http://taitoluistelu.koovee.fi/pages/kilpailut/kooveen-jaerjestaemaet-kilpailut/kutsukilpailu-31.8.-1.9.2019.php

           
 Helsinki Trophy 2019,
IC-kilpailu
 6.-8.9.HL,
Helsinki
8.8.VAHVISTETTU:
Cubs: Riina
Tiina  

http://helsinkitrophy.fi/


Tulokset:
http://helsinkitrophy.fi/info/skating-orders-schedule-results-2/

           
 Oulu Skate 2019,
IC-kilpailu
 21.-22.9.OLK,
Oulu
28.8.

VAHVISTETTU:
Junior B: Inka
Junior A: Siiri, Ann-Marie
Cubs: Tilda,  
Miisa, Riina
Springs C:Isla

Colin  

http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/kilpaileminen/yl_kilpailut/oulu_skate_2019/

 

Tulokset:
http://www.oulunluistelukerho.fi/fi/kilpaileminen/yl_kilpailut/oulu_skate_2019/

           
 Jackson Haines Memorial Cup 27.-29.9.KK,
Kokkola
8.9.VAHVISTETTU:
Aluejuniorit: Jasmin Aluenoviisit: Lumi Minit: Riina
Sini  

https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-memorial-cup-2019/kilpailukutsu/

 

Tulokset:
https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-memorial-cup-2019/tulokset/

           
 

SM-seniorit ja
-juniorit
1. vk.

 28.-29.9.TTK,
Vantaa
10.9.VAHVISTETTU:
SM-juniorit: Ann-Marie, Siiri
Colin  

https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/yl-sm-senioreiden-ja-junioreiden-1/

 

Tulokset:
https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/yl-sm-senioreiden-ja-junioreiden-1/tulokset/

           
 LOKAKUU         
 Kutsukilpailu 27.10.KeuPaHT,
Keuruu
6.10.

VAHVISTETTU:
Minit: Tilda, Miisa
SilmuB:Isla, Fanny
Aluedebsit: Maia
Aluejuniorit: Jasmin
Taitajat: Ella
Aikuiset:  Niina

Inka  https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/kutsukilpailut-27-10-2019/
           
 MARRASKUU         
 Minikarnevaalit 2.11.KuTa,
Leppävirta
18.10.VAHVISTETTU:
Riina, Jasmin, Miisa, Maia, Ella,
Tilda, Sara, Fanny, Lumi, Juliette, Isla
   https://www.kuta.fi/kilpailut/kuta-jarjestaa/minikarnevaalit-2019-nro-2/
           
 

SM-seniorit ja
-juniorit
2. vk

 9.-10.11.JoKa,
Joensuu
20.10.VAHVISTETTU:
Siiri, Ann-Marie
Colin  https://www.katajataitoluistelu.fi/kilpailut/valinta2019/
           
 Juniorit 1. lk 16.-17.11.HeiTa,
Heinola
25.10.VAHVISTETTU:
Inka
Colin  https://www.heita.fi/tapahtumat-ja-kilpailut/seuran-jarjestamat-kilpailut-2014/juniorien-ja-senioreiden-l2-1-va/
           
 Tähtisarjojen
kutsukilpailu
 24.11.IiTa,
Iisalmi
1.11.VAHVISTETTU:
Minit: Miisa, Tilda, Riina
SilmutB:Sara,Fanny
Aluesilmut: Isla
Aluedebs.:Maia
Aluenoviisit:Wenla, 
Juliette, Lumi
Aluejuniorit: Essi, Jasmin
Taitajat: Ella
   https://www.iisalmentaitoluistelijat.fi/tahtisarjojen-kutsukilpailu-24-11-2019/
           
 JOULUKUU         
           
 
ISU-sarjojen 
kutsukilpailu/
SM-nov. 2. lk
 
 30.11.-1.12.KuLS,
Kuopio
14.11.VAHVISTETTU:
Noviisit: Wenla
   https://www.kuls.fi/taitoluistelu/kilpailutoiminta/kulsn-jarjestamaa/isu-sarjojen-kutsukilpailut-30-11-1-12/
           
 Kutsukilpailu 6.12.JyTLS,
Jyväskylä
13.11.VAHVISTETTU:
Minit: Riina, Miisa, Tilda
Taitajat: Ella
Aluedebs.: Maia, Aluenov.: Lumi
Aluejun.: Essi Silmut B: Sara, Fanny
   https://www.jytls.fi/tahtikilpailu-6-12-2019-peurunka/
           
 SM 2020
SM-seniorit ja
-juniorit
 14.-15.12.HSK,
Vantaa
 VAHVISTETTU:
Ann-Marie
Colin  https://hsk.fi/taitoluistelun-sm2020/
           
 

KEVÄT 2020

         
           
 TAMMIKUU         
 Crystal Cup,
kutsukilpailu
 4.-6.1.ML,
Mikkeli
24.11.

VAHVISTETTU:
Junior B: Inka
Junior C: Jasmin
Novice B: Wenla, Wilma
Chicks: Riina

Colin  https://www.mikkelinluistelijat.fi/crystal-cup-2020/
           
 Juniorit 2. lk.,
Noviisien
kutsukilpailu
 11.-12.1.KKJT,
Kouvola
 VAHVISTETTU:
Inka
Colin  https://www.kookoojaataiturit.fi/kilpailut/kausi-2019-2020/11-12-1-2020-yl-seniorit-juniori/#token-782193
 Reykjavik International
Games
 24.1.-26.1.The Iceland Skating Association,
Reykjavik,
Iceland
 

VAHVISTETTU:

Ann-Marie

Colin  www.iceskate.is/rig2020/
 Kutsukilpailu,
tähtisarjat
 25.1.VarTa,
Varkaus
6.1.

VAHVISTETTU:
Aluenoviisit: Lumi
Aluedebsit: Maia
Minit: Miisa, Tilda, Riina
SilmutB: Sara, Fanny
Taitajat: Ella

Emilia  http://www.tarmontaitoluistelijat.fi/tarmon-tahtiluistelut-2020/
           
 HELMIKUU         
 Silver Skate 31.1.-2.2.KuTa,
Kuopio
2.1.

VAHVISTETTU:
JuniorC: Jasmin
JunioB: Aada
JuniorA: Ann-Marie,
Siiri
NoviceB: Wenla, Wilma, Lumi
NoviceC: Juliette
SpringsB: Isla, Fanny, Sara
DebsC: Maia
Cubs: Tilda Miisa, Riina
Starlets: Ella

Colin  https://www.kuta.fi/silver-skate/silver-skate-2020/
           
 Helmipiruetti 8.-9.2.JoKa,
Joensuu
19.1.

VAHVISTETTU:
Minit:Riina, Miisa, Tilda
Aikuiset: Niina, Aluejuniorit:Jasmin
Aluedebsit: Maia
Aluenoviisit: Lumi
Aluesilmut:Fanny
Taitajat: Ella

Emilia  https://www.katajataitoluistelu.fi/helmipiruetit2020/
           
 Kutsukilpailu,
tähtisarjat
 16.2.KeupaHT,
Keuruu
30.1.VAHVISTETTU:
Minit: Riina, Miisa
Aikuiset: Niina Aluenoviisit: Lumi
Taitajat: Ella
Aluesilmut: Sara, Isla
Emilia  https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/kutsukilpailut-16-2-2020/
           
 MAALISKUU         
 Kutsukilpailu 8.3.SaTu,
Savonlinna
16.2.

ILMOITETTU:
Minit: Miisa,Tilda, Riina
Silmut B: Fanny
Taitajat: Ella
Aluedebsit: Maia
Aluesilmut: Isla
Aluenoviisit: Lumi

Emilia  https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/kutsukilpailut-tahti-8-3-20202/
           
 Skate Copenhagen 2020 26.-29.3.Hvidovre Skating Club, Kööpenhamina30.1.

VAHVISTETTU:
Senior:Ann-Marie
Junior: Aada, Inka, Siiri
NoviceA: Sini

Colin  https://www.hvidovre-skojteklub.dk/cms/ShowContentPage.aspx?ContentPageID=319
           
 Tähtisarjojen 
aluemestaruus-kilpailut
 28.3.LieTa,
Lieksa
2.3. Emilia  https://lieksantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/aluefinaali-2020/
           

Itäisen alueen nettisivut

 

https://stllitainenalue.sporttisaitti.com/